Teslimat ve İade

TESLİMAT
Siparişim ne zaman teslim edilir?
Hafta içi saat 17:00’den sonra verilen siparişler bir sonraki gün, Cumartesi günleri saat 09:00’den sonra verilen siparişler ise Pazartesi günü işleme alınmaktadır. Siparişiniz 2 – 4 iş günü içinde adrese teslim edilir. Doğal afet, savaş, yangın, terör vb. olağanüstü durumlarda ve kargo şirketinde yaşanan aksaklıklarda teslimat süresi değişebilir.
 
Siparişimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?
Siparişinizi resimli bir kimlik ve imzanızı ibraz ederek teslim alabilirsiniz. Lütfen ürününüzü teslim alırken hasarlı olduğunu görürseniz kargo kuryesinin yanında bizi 0 364 313 01 01 no’lu telefondan arayınız.
 
Teslimat anında herhangi bir bedel ödeyecek miyim?
Teslimat anında varsa sadece kargo ücreti ödenecektir.
 
Teslimat anında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?
Kargo sorumlusu size kargo şirketinin telefon numarasını içeren bir haber formu bırakacaktır. Haber formunun bırakılmasını takip eden 3 iş günü içinde kargo şirketini arayıp, kargonuzu şubeden teslim almanız gerekir. 2. kez adresinize kargonun gelmesi gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.
 
Sipariş verdikten sonra teslimat adresini ve kişiyi değiştirebilir miyim?
 
Bu durumu 0 364 313 01 01 numaradan arayıp bildiriniz ve eğer kargo teslim edilmemiş ve değişiklik imkanı var ise yeni adresi yazdırınız eğer kargoya teslim edilmişse bu mümkün olmamaktadır
 
Teslimatta gecikme olduğunda ne yapmalıyım?
“Siparişlerim”e tıklayıp sipariş durumunuzu kontrol ediniz. Eğer siparişinizin teslim edilmesi 4 iş gününü geçtiyse, 0 364 313 01 01’den Müşteri Hizmetlerini arayarak bilgi alabilirsiniz.
 
Dağıtım ağınız tüm Türkiye’yi kapsıyor mu?
www.enaturoil.com ‘dan tüm Türkiye’ye teslim edilmek üzere sipariş verebilirsiniz. Adalara teslimat yoktur.
 
Yurt dışına sipariş verebilir miyim?
Sadece Türkiye sınırları içinde teslimat yapılabilmektedir.
 
İADE
 
İade şartları nelerdir?
. Ürünün faturası,
. İade isteğinin satis@enaturoil.com adresine sebebi ile birlikte bildirilmesi
. 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 
Ancak bazı kategorilerimizde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.
 
Ödemenin iadesi ürün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 – 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.
 
Bazı doğal sağlık ürünlerinin hiçbir şekilde iadesi kabul edilmemektedir.
 
Nasıl iade edeceğim?
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi satis@enaturoil.com adlı adresimize bildirmeniz gerekmektedir. Tarafımızdan iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte gelen iade formunu doldurarak ürünü Kargo firması ile tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.
 
Hangi ürünler iade alınır?
Ürünün orijinalliği, hijyenikliği ve tekrar satılabilirliğinin korunması gerekmektedir. Bu nedenle herhangi bir şekilde ürün ambalajı hasarlı ürünleri, ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip olmuş ve benzeri durumlarda ürünleri iade alamamaktayız.
Ürünün iadesi durumunda sizden ricamız ürünü iade nedeninizi bize mail yoluyla belirtmenizdir.